Podkast dla Zachęty


Zapraszamy do wysłuchania podkastu zrealizowanego we współpracy portalu podkasty.info i Narodowej Galerii Sztuki Zachęta. Kurator wystawy Karol Radziszewski, opowiada o pracach jakie zgromadzone zostały na wystawie "Siusiu w torcik". Wystawa otwarta jest od 5 września 2009 do 22 listopada 2009.

Podkastu można słuchać bezpośrednio ze strony internetowej. Pliki dostępne są bezpłatnie w recepcji Zachęty, oraz możliwe do pobrania z internetu do każdego odtwarzacza plików mp3. Kanał RSS umożliwia pobranie podkastu do iPoda przez iTunes, a także poprzez inne czytniki kanałów RSS. Linki do subskrybowania w czytnikach znajdują się na dole strony. Zachęcamy do odwiedzenia naszej wystawy i korzystania z podkastów podczas zwiedzania. Do folderu dostępnego w recepcji Zachęty dołączona jest lista ścieżek podkastu.

Aby posłuchać podkastu ze strony należy użyć symbolu odtwarzacza po lewej stronie nazwy pliku. Aby pobrać odcinki do komputera należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na jego nazwę i wybrać opcję "zapisz element docelowy jako"

Wstęp

Sala Matejkowska

Sala Narutowicza

Sala 3 budyniowa

Sala 3 miętowa

Sala 4

Sala Gersona

Sala 6

Sala 5

Poznaj Podkasting

Podkast dla Zachęty - Siusiu w torcik to drugi zrealizowany podkast w programie Poznaj Podkasting. Ta nowa forma komunikacji może być wykorzystywana w bardzo wielu dziedzinach życia społecznego. Jednym z przykładów wykorzystania podkastingu do przekazywania multimedialnych treści jest podkast dla Muzeum. Dzięki takiej formie komunikacji słuchacz może uczetniczyć w spotkaniu z ludźmi, którzy tworzą wystawy, autorami prac, naukowcami, publicystami, aktorami, muzykami. Możemy usłyszeć ich głos podczas zwiedzania wystawy. To tak jakby towarzyszyli nam podczas zwiedzania. Jednocześnie to zupełnie odmienna od tak zwanych "audioguide" propozycji dla zwiedzających. Dostępne bezpłatnie, za pośrednictwem internetu pliki dźwiękowe mp3 można umiescić w odtwatrzaczu zwiedzających również w Muzeum.

Zapraszamy do współpracy. Nasz projekt skierowany jest z jednej strony do publicznych placówek kulturalnych, które z powodzeniem mogą wykorzystać podkast do wzbogacenia swojej ofert. Z drugiej strony zapraszamy do współpracy podkasterów i dziennikarzy radiowych.