Zachodny do Tablicy

Miło mi gościć cię w moim podcaście w którym będę od taktycznej strony opowiadał o meczach, które obejrzałem, zawodnikach, których gra mnie zainteresowała, ale też o trenerach, zmianach, trendach i wydarzeniach, które warto przedyskutować.

Odcinki od najnowszych:

Momentum Liverpoolu, ten jeden korner City i emocjonujący koniec rywalizacji Kloppa z Guardiolą
2024-03-10 23:08:56

Remisem zakończyło się ostatnie ligowe starcie w Anglii Juergena Kloppa i Pepa Guardioli. Pewnie takim remisem po którym nikt się nie cieszy - ze względu na wynik lub sposób grania - ale samo spotkanie dostarczyło ogromnych emocji i wielu wątków pod dyskusję. O przygotowaniu pod obronę strefową Liverpoolu przy rzutach rożnych, odpowiedzi w typowy dla ekip Kloppa sposób i nieustannym parciu po największą nagrodę. A i słówko o Arsenalu na koniec - zapraszam więc do słuchania o tym, co wydarzyło się w 28. kolejce... Jeszcze tylko dziesięć przed nami!

Wybijanka ten Haga, wspaniały Foden i mental mistrzów. City (znów) wyjaśnia United
2024-03-03 19:33:28

Jak daleko jest United do City? W 192. derbach Manchesteru najlepiej pokazało to osiem minut po tym, jak Phil Foden wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. O tej różnicy, sposobie Erika ten Haga na mecz, myśleniu jak outsider i szukaniu sposobów na dogonienie rywali, a także spoglądaniu na mecz z perspektywy Guardioli, nagrałem podcast prosto po meczu z Etihad.

Chelsea 0:1 Liverpool. Pokaz stałości, wiary w plan A i gry (wielkimi) emocjami
2024-02-25 22:29:56

Liverpool triumfuje w finale Pucharu Ligi z Chelsea po golu Virgila van Dijka w końcówce dogrywki. Dlaczego właśnie to dogrywka pokazała, jak różne są etapy tych dwóch drużyn i dlaczego to Liverpool idzie w kierunku zdrowszym, pomimo decyzji Jurgena Kloppa? Jak bardzo na plany Mauricio Pochettino wpłynęły zmiany skrzydłowych i ile znaczy dla jego ekipy Cole Palmer?  Zapraszam na podsumowanie finału w wersji podcastu.

Zapraszam na podsumowanie finału w wersji podcastu.

Plan Artety, dominacja Arsenalu, zły moment Liverpoolu oraz w czym zawodzi Pochettino
2024-02-04 22:27:08

Arsenal w hicie Premier League pokonuje Liverpool i utrzymuje swoje szanse w walce o mistrzostwo Anglii, ale najważniejsze było to, w jakim stylu udało się to osiągnąć ekipie Mikela Artety. O tym, jak i dlaczego plan hiszpańskiego szkoleniowca zaskoczył Jurgena Kloppa, czy Liverpool był w złym momencie i jak słabo zaprezentowali się jego liderzy jest ten odcinek podcastu. Ale to nie wszystko: w ramach bonusu kilka minut o tym, dlaczego Chelsea to nie jest inteligentna drużyna, ani żaden mądry klub. I co z Mauricio Pochettino?

Obrońca kompletny, czyli ocena, analiza i profile defensorów (feat. Marek Wasiluk)
2024-02-02 18:10:59

Marek Wasiluk grał na poziomie Ekstraklasy, zdobył mistrzostwo Polski ze Śląskiem Wrocław, a teraz prowadzi juniorów Jagiellonii Białystok i wpada na pucharowe czwartki do Viaplay. Ach, w międzyczasie napisał jeszcze ebook szkoleniowy pt. "Obrońca kompletny". Dlatego zaprosiłem go do podcastu, by pogadać i o jego książce, i o spojrzeniu na współczesnych obrońców, możliwościach profilowania, oceny i rozwoju w następnych latach.  A jego książkę możecie kupić tu: https://obroncakompletny.v.1cart.eu/pl/product/OYwa3/obronca-kompletny-praktyczny-poradnik-szkoleniowy

Bayern 1:0 Union. Jakim trenerem staje się Thomas Tuchel?
2024-01-24 23:19:16

Dlaczego dwa ostatnie mecze Bayernu Monachium (0:1 z Werderem i 1:0 z Unionem) świadczą o tym, że Thomas Tuchel zmienia się z projektanta drużyn na projektanta meczów? Czy jest skazany na klub z drugiego szeregu? Jak bardzo obecna sytuacja w Bayernie przypomina jego koniec w Chelsea? Zapraszam do mojego podcastu.

Manchester United 2:2 Tottenham. Czego chce ten Hag, co zrobił Postecoglou i wielki Porro (feat. Andrzej Twarowski)
2024-01-14 20:00:36

Zaraz po ostatnim gwizdku usiedliśmy z Andrzejem Twarowskim i jeszcze sporo pogadaliśmy: o tym, czego nie buduje Erik ten Hag, czy coś może go tłumaczyć, o przemianie Tottenhamu i tym, jak ważną rolę odgrywa w tym Ange Postecoglou, a ile znaczą piłkarze. Zaprasxam!

Newcastle United 2:3 Manchester City. Powrót De Bruyne, odwrócona piramida i piękne gole
2024-01-13 21:42:25

Cóż to był za wieczór na St James' Park! Wspaniała odpowiedź Newcastle na gola Bernardo Silvy, potem wejście De Bruyne ratujące wynik City... Ale i dużo wątków taktycznych i wniosków ogólnych o rywalizacji na szczycie Premier League, prosto po meczu i z miejsca zdarzeń.

Liverpool 0:0 Manchester United. Underdog football ten Haga wybija ekipę Kloppa z rytmu
2023-12-17 20:09:58

Rozczarował hit Premier League. Manchester United nie mógł zagrać inaczej z takim składem, niż z pozycji outsidera, więc radość z remisu na Anfield jeszcze można zrozumieć. Ale dlaczego Liverpool tak się spieszył? Czemu tylko Endo grał pod kontrolę posiadania, a co dawały przyspieszenia akcji Alexandr-Arnola? O tym mówię w odcinku prosto z Anfield.

Odc. 146: Jaki plan miał Guardiola na Alexandra-Arnolda i czy widać postęp Liverpoolu?
2023-11-25 16:34:43

Pomeczowy raport prosto z Etihad po tym, jak City zremisowało z Manchesterem City po golach Erlinga Haalanda i Trenta Alexandra-Arnolda. Dlaczego goście mieli w pierwszej połowie tyle problemów i czy udało im się je rozwiązać? Jaki plan przygotował Pep Guardiola i czy to świadczy o tym, że obu szkoleniowcom do siebie bliżej, niż chcieliby o tym przyznać? Kto może być bardziej rozczarowany tym wynikiem? Zapraszam do słuchania.

Zapraszam do słuchania.

Informacja dotycząca prawa autorskich: Wszelka prezentowana tu zawartość podkastu jest własnością jego autora