:: ::

Maciej Dombrowski - running.chef jest z nami na scenie biegów górskich od 2016 roku, a od dwóch lat jest zawodnikiem, z którym czołówka walcząca o podium musi się poważnie liczyć. Pomimo to, jego wygrana podczas Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego zaskoczyła wszystkich, z samym zwycięzcą włącznie. No bo spójrzcie tylko kto stanął na starcie: Bartek Gorczyca, Wojtek Probst, Tomek Skupień, Piotr Uznański, Piotr Bętkowski i Piotr Paszyński, żeby wymienić tylko nielicznych wymiataczy.

Jednak Maciek wygrał te zawody i zrobił to w pięknym stylu, nie pozostawiając wątpliwości kto był tego dnia najlepszy. Nie pozostawił też wątpliwości, że w najbliższym sezonie, będzie zawodnikiem, z którym trzeba będzie się liczyć, znacznie bardziej niż kiedyś.

Postanowiłem porozmawiać z Maćkiem nie tylko dlatego, że jest super gościem, ale głównie dlatego żeby porozmawiać z nim o jego przeszłości sportowej, czy coś zmienił w swoim treningu aby wygrać ZUK’a i o jego fascynacji gotowaniem. I jak zwykle w życiu bywa wszystkie odpowiedzi, które usłyszałem zaskoczyły mnie kompletnie.

Słowem wprowadzenia powiem jeszcze, że Maciek od dziecka chodził po górach i jeździł na rowerze. Jego pasja rowerowa doprowadziła go do zawodowego kolarstwa MTB. W 2007 roku startował w Mistrzostwach Świata Juniorów, w 2008 zdobył pierwsze miejsce w Pucharze Polski, a w 2011 zwyciężył w Pucharze Europy Centralnej. Zaraz usłyszycie o tym co się stało dalej w życiu Maćka, dokąd zaprowadziła go pasja rowerowa, jak się znajduje partnera na Rzeźnika i że w życiu nie ma przypadków.

Posłuchajcie

Jest to odcinek podkastu:
Black Hat Ultra

Wciągające historie biegaczy długodystansowych. 100km i więcej. Przełamywanie granic. Motywacja. Porady treningowe. Dieta. Mental.

Informacja dotycząca prawa autorskich: Wszelka prezentowana tu zawartość podkastu jest własnością jego autora